swoją działalność związaną z wytwarzaniem odpadów. Muszą również zgłosić, w jaki sposób zamierzają zmniejszyć swój ślad węglowy, a także wszelkie inne podjęte przez siebie środki ochrony środowiska.
Ustawa nakłada na każdą firmę działającą w Polsce obowiązek szczegółowego raportowania wszystkich podejmowanych działań w zakresie ochrony środowiska. Sprawozdania powinny być składane co roku i przesyłane najpóźniej do 31 marca. . „Odpady” oznaczają wszystkie substancje, w tym substancje częściowo i nietoksyczne, powstałe w wyniku wytwarzania, przetwarzania, użytkowania lub usuwania produktów. Substancje nietoksyczne należy oceniać zgodnie z przepisami prawa ochrony środowiska. KobiZ przygotował dla firm pięć standardowych formularzy, które należy wypełnić zgodnie z treścią ustawy. Formularz skierowany jest do powiadamiania organów o wypełnianiu przez nie obowiązków sprawozdawczych; służy również do zgłaszania przypadków zanieczyszczeń
Obejmuje to również zgłaszanie wszelkich zmian
Firmy są odpowiedzialne za zgłaszanie do KOBIZE i BDO swojej organizacji ochrony środowiska o powstawaniu odpadów.
Firmy są odpowiedzialne za zgłaszanie do KOBIZE i BDO swoich organizacji ochrony środowiska o wytwarzaniu odpadów. Aby upewnić się, że firmy przestrzegają przepisów, organizacje te regularnie informują o ilości odpadów wytwarzanych przez firmę lub organizację. . Firmy są odpowiedzialne za zgłaszanie do KOBIZE i BDO ich organizacji ochrony środowiska o powstawaniu odpadów. Aby upewnić się, że firmy przestrzegają przepisów, organizacje te zgłaszają ilość odpadów wytwarzanych przez każdą firmę.
Firmy i organizacje mają obowiązek chronić środowisko. Muszą zgłaszać do KOBIZE i BDO wytwarzanie odpadów.
Firmy generują niechciane odpady, które obejmują odpady niebezpieczne, odpady inne niż niebezpieczne i surowce wtórne. Firma musi zgłaszać te informacje za pośrednictwem swoich spółek, które składają raport roczny do KOBIZE i BDO. Obejmuje to również zgłaszanie wszelkich zmian w ich działalności w nadchodzącym roku, które mogą mieć negatywny wpływ na emisje, materiały niebezpieczne, opakowania lub recykling.